||Біографія|Новини| Відео|Фото|Музика|Афіша|Інтерв'ю|Контакти|Головна|
SONCEZALEZHNAЗамовити набір
facebook

Наталка Карпа на обкладинці новорічного номеру "Ногтевая эстетика"

Додано: 30.12.2014, 15:41

- Наталю, коли відчули, що музика – ваше покликання? І чи пам’ятаєте, як вперше заспівали для широкої аудиторії, які емоції пережили тоді?

Коли мені було 5 рочків, я відчула, що моє покликання – балет))) Я просила в мами пуанти, балетну пачку і, звичайно, щоб вона записала мене у балетну школу. Але з набором ми не встигли. Треба було або чекати до наступного року, або записатись в один з музичних класів. Ним виявився клас фортепіано, бо відтягнути мене від біло-чорних клавіш було нереально!  Ще й тато – музикант, був усіма руками «за» моє нове захоплення! Так я вивчила ноти швидше за букви. До речі, перший мій гонорар був саме за написану мною пісню, з якою інша дівчинка перемогла на одному з пісенних фестивалів. Як зараз пам'ятаю - на ці 30 долларів мама купила мені чудові туфельки. Потім я стала вдосконалювати свій вокал і займатись з педагогом від Бога - Лесею Салістрою. Перший професійний виступ як співачки був перед аудиторією був у Парку культури ім. Б.Хмельницького у Львові. Будучи солісткою ансамблю «Галицька перлина», співала на стадіоні «Юність». Я тоді подумала – круто, перший виступ - і одразу стадіон. Цікаво, що ж буде далі))) Звичайно, ми виступали тоді просто у рамках фестивалю, але масштабність концерту допомогла мені зрозуміти, що мрії збуваються і є до чого прагнути!

- На якій музиці росли як співачка?

В мене є улюблена історія про улюблену музику ще з шкільних часів - хлопчик, якому я вочевидь подобалась, щоб зробити мені приємне - подарував рідкісний на той час, та й взагалі нереально дефіцитний касетний альбом шведської групи "АBBA" з книжечкою всередині, якісною палітуркою, оригінал!  І тут через тиждень мене та моїх батьків викликають до директора школи разом із батьками мого кавалера))) Виявляється, альбом привіз брат хлопчика  з-за кордону, а той взяв його без дозволу та й вирішив подарувати, бо знав, що я їх обожнюю. Так у мене з'явилась мрія потрапити в Стокгольм та побувати в музеї цієї легендарної групи. Цього року навіть придбала квиток на літак, але так і не вийшло полетіти) Сподіваюсь наступного разу все складеться! В університетські часи захоплювалась джазом. Була навіть солісткою  в джазовому ансамблі "Медікус" при Львівському медичному університеті ім.Д.Галицького.

- У вас є медична освіта. Як сталось, що пішли навчатись в цьому напрямку, коли з юних років тягнуло до творчості? Чи працювали за фахом? Чи стала в нагоді здобута освіта?

Мама прагматично вмовляла мене після школи вибрати  більш стабільну професію, бо ж тато у мене професійний музикант і в нашій сім'ї плюси і мінуси творчої професії були відомі давно. Та разом вони підтримували моє захоплення музикою. Просто мама бачила його як хобі, а тато – як справу всього мого життя. Я, як просила мама, маю хорошу освіту сімейного лікаря. Потім після Медичного ВУЗу була ще  одна вища освіта - англійська філологія, яка мені також допомогла в спілкуванні за кордоном, з іноземцями. Особливо під час підписання контракту з європейським лейблом і протягом річного туру Польщею, Словаччиною, Чехією, коли Європа шаленіла від хіта «Калина». Та все ж, саме творчістю, музикою, сценою я живу.

- Ви принципово співаєте лише українською мовою? Чому так? Адже спів російською мовою відкриває більше можливостей перед артистом…

Для мене ніколи це не було принциповим питанням. Я просто думаю, спілкуюсь українською, тому й найприродніше і найщиріше у мене виходять саме пісні рідною мовою. До речі, в цьому мене ще й переконав закордонний успіх пісні "Калина",  вона популярна також і  серед російськомовних українців. Тому мова не про мову, а про саму пісню. Та все ж я б дуже хотіла, щоб україномовних пісень було все більше в наших ефірах на радіо, ТВ. Особливо в теперішній час, коли боремося за нашу державність, і українська мова є невід'ємним її атрибутом. Це мають розуміти як і артисти, які створюють музику, і люди, які диктують медіаполітику. Тим більше, українська - просто красива!

- На вашу думку, чи здатна пісня виховати патріотичних дух? Що для цього ще потрібно?

По-перше, правильний месседж, закладений в словах, і хітова мелодія, яка б сприяла її поширенню та любові серед слухачів. Пісня, мультик, фільм, книга, вистава - це ті важелі, які можуть доповнити і закріпити патріотичний дух у вихованні, якщо він закладається паралельно батьками, школою. Правда, тут головне, щоб і медіа не стояло осторонь. Музикою досить легко достукатися до молоді. Тому кожен артист повинен розуміти вплив на майбутнє покоління та свою відповідальність. . Пісня обов'язково відіграє свою роль, якщо вона буде створюватись і буде лунати. Наша культура, на жаль, потерпає від відсутності свого.  Вона активно вбирає багато закордонного, бо це простіше. Зараз робити якісний український продукт, яким будуть захоплюватись українці - це вже патріотизм! Не фанатіти, а просто підтримувати своє - це теж патріотизм. Пам'ятати історію і розповідати її наступним поколінням - і це патріотизм. Ми живемо в час дій, а не слів.

- У 2013 році в вас було світове турне з концертною програмою «З України з любов'ю». У яких країнах побували, як була сприйнята українська пісня там?

Мене завжди вражала любов українців з діаспори до України, вони ж по суті люблять ту країну, в якій жодного разу не були. І тільки поспілкувавшись з ними особисто, я зрозуміла, що треба їхати і по можливості привезти їм частинку тієї Батьківщини, про яку вони мріють. Першими країнами туру були Бразилія та Парагвай. Там люди по-особливому ставляться і до України, і до українців, які приїжджають до них. Вони говорять українською, ходять до української церкви і люблять все, що має стосунок до України. За допомогою українських пісень, вчителі вчать дітей мови їх дідів та прадідів. Я була першим артистом з України, який наприклад, відвідав Парагвай та українську діаспору там, та й мабуть третьою для української громади в Бразилії. Як зізнаються самі українські бразильці, донедавна вони ще уявляли українських артистів як кобзарів з бандурами, а про сучасну українську музику навіть ніхто й не говорив. Лише з появою широкого доступу до інтернету, вони почали слідкувати за новинками в українській культурі.

- Хто працюємо над створенням ваших сценічних образів? Яку участь берете в цьому процесі?

Сама дуже люблю моду, намагаюсь постійно відслідковувати сучасні тенденції. Останнім часом співпрацюю з українським стилістом Русланом Багінським, з яким ми створювали і костюми для балету, і працювали над образами для сцени, кліпів, фотосесій. Я така людина, що постійно мушу контролювати все, що стосується мене. Але поради стиліста, а особливо бачення Руслана дуже ціную! Вважаю, що кожен має займатись своєю справою, тоді вийде хороший результат.

- Що для вас є залогом гарної фізичної форми? Чи відвідуєте спортзалу, вдаєтесь до дієт, які маєте жіночі секрети, правила?

Їсти корисну їжу, регулярно відвідувати тренажерний зал і закохатись - це мій рецепт, який завжди діє безвідмовно! Останнім часом стараюсь не їсти за 4 години до сну, тоді прокидання стає легким і приємним.

- Останнім часом ми бачимо багато ваших світлин у гарному вишитому вбранні. Як виникла ідея виступати саме в вишиванках? До речі, всі вони дуже гарні, хто їх виробляє для вас?

Поради щодо етнічних костюмів мені завжди влучно та радо дає моя подруга Роксолана Шимчук, яка колекціонує вишиванки та давні українські костюми. Саме вишиванки з її колекції є і у фотосесії для цього номеру. Вона запалила мою любов до етніки, багато розповідала про історію українського костюму, завдяки їй я стала орієнтуватись в походженні вишивки - де Буковина, де Борщівка, де Сх.Україна, а де Гуцульщина))). Для концертних костюмів ми вибираємо дуже давні сорочки, адаптовуємо під нові модні фасони, дотримуючись старих кроїв, поєднуємо зі шкірою, обробляємо бісером. Над моїми новими концертними сукнями працювала дизайнер Мальва Чернишова. В таких колабораціях стилів вона вже профі! 

- Ви берете участь у благодійних проектах, розкажіть про них.

Завжди стараюсь підтримати добрі починання і, якщо бачу, що допомога дійсно потрапить потребуючим людям, беру участь в благодійності. Останнім часом це, звичайно, виступи для збору коштів в АТО, а також концерти в госпіталях як один з елементів психологічної  реабілітації. Вдячна Богу, що своєю діяльністю, талантом можу бути корисна їм.

- Ви займаєтесь продюсерською діяльністю, розкажіть про свої проекти. І що вам більше до душі, спів чи продюсурування?

Першими підопічними у нашому з Ярославом Степаником продюсерському центрі «KARPARATION» стала група «Glamour», в якій тоді ще співала моя рідна сестричка Юля Карпа. Вона також пішла творчою дорогою, але здобула освіту музичного педагога та керівника закладів культури і мистецтв. Зараз вона займається Дитячою школою естрадного мистецтва «KARPARATION», а також викладає вокал. Потім в перелік проектів, якими займається наш продюсерський центр додались  ще екзотичний дует «Шоколадка» і співачка з унікальним голосом МІЯ. Ось така в нас музична творча сім’я)

Я чітко розділяю час, який присвячую артисту «Наталка Карпа» і роботі з нашими підопічними виконавцями. Та мені, справді, подобається ділитись знаннями, допомагати в становленні артиста. У свій час ми з моїм  продюсером не з одними перешкодами зіштовхувались. Хочеться, щоб у тих, хто лише починає, був шанс швидше заявити про себе, не робити тих помилок, які ми колись робили. Навіть надихати – це вже велика справа. Коли є команда, тоді все стає простішим.

- Над чим зараз працюєте? Можливо запис альбому чи новий кліп? На що нам чекати ближчим часом?

Якраз на днях ми видали дуже світлий  "Колядок та Новорічних пісень". Там є як всім відомі колядки, так і авторські новорічні пісні. Дуже люблю Різдво і традиційні його святкування. Частинку своєї любові вклала і у цей новий альбом. Сподіваюсь, Вам сподобається!!! А вже на весну чекайте етно-альбом з українськими ритмами і лірикою. 

- Як проводите вільний час?

Його не так вже багато, та ще й маю незвичний графік - будні дні більш вільні, а от вихідні - це концерти. В знайомих і друзів все навпаки. Я кіноманка, тому люблю дивитися фільми - в кіно, вдома, неважливо! Але найкращим відпочинком для мене є подорожі, в які збираюсь не менше декількох разів на рік.

- Ви побували в багатьох країнах, є улюблені місця за кордоном, куди ви час від часу повертаєтесь?

Дуже люблю Італію, ось туди б я поверталась знову і знову. Захопила мене також Бразилія, була б не проти ще раз туди потрапити. Але зараз моя мрія - це Англія, Лондон! Тому з нетерпінням чекаю можливості поїхати саме туди!

- А яку кухню полюбляєте? Напевно, як справжня українка вмієте готувати смачний борщ та вареники? Чи не уявляєте себе за плитою?

Мої фаворитні страви знаходяться в українській та італійській кухнях. З української - обожнюю мамині вареники з сиром, а от салати і паста - це моя італійська любов. Готувати вмію багато чого, але рідко мені вистачає для цього часу і натхнення. А якщо вже готую - то обов'язково експерементую.

- Зараз ви живете на два міста – Київ-Львів. Як справляєтесь з таким ритмом? У вас є власний секрет швидкого відновлення сил?

Львів і Київ, до речі, дуже вдало доповнюють один одного. У Львові я займаюсь більше творчістю, закриваюсь на студії, пишу щось нове, спілкуюсь часто з родиною, та й концертів поки більше в Західній Україні, а у Києві маю більше зустрічей, ділових перемовин і власне зйомок, інтерв'ю. Тому відновлення приходить якраз в момент зміни діяльності.

- Що в житті надихає окрім співу?

Мода та телебачення - це дві мої пристрасті, які можуть захопити мою увагу надовго. Подорожі, які розширюють горизонт. Та два крихітних племінники, до яких першим ділом їду, коли повертаюсь у Львів!

- Чи є в вашому житті зараз чоловік, який надихає на творчість?

Людина без любові не може жити, особливо, якщо це творча людина, особливо, якщо це жінка. Мене надихають на творчість чоловіки, які є навколо. Але того єдиного, який може перевернути мій внутрішній світ, поки не бачу біля себе. Та сподіваюсь Бог має свої плани, і приведе його в моє життя саме тоді, коли це буде потрібно!

- Ваші побажання нашим читачам.
Перш за все хочу, аби нарешті на нашій землі був мир, думаю це бажання близьке кожному українцю зараз. Будьте щасливими у Новому році! Нехай 2015 принесе нам усім багато добра та нових цікавих можливостей! Слава Україні! З любов'ю та теплом,  Наталка Карпа

Нейл-досьє

В повсякденному житті Наталка віддає перевагу: напишіть, яким нігтям – натуральним лаком/гель-лаком/нарощеним, коротким чи довгим, яка форма, колір є улюбленими.

Люблю не довгі(середньої довжини) нігті. Щодо кольору - класика - червоні, бежеві, французький манікюр. Восени частіше обираю пастельні кольори - коричневі відтінки, сірі, темно-фіолетові. Зараз в основному користуюсь гель-лаком.  Красиво, довше носиться, ніж  звичні лаки.

Чи доводилося робити для зйомок якийсь особливий (екстравагантний, епатажний тощо) маникюр?

Особливий манікюр робила  на святкування нового року - з ефектами запаяного золота, з камінцями. Він ідеально личив до моєї концертної сукні. Не скажу, що є прихильницею розписних картин на нігтях , але люблю експеременти з кольорами, палітрами.

Перший досвід нарощування нігтів: коли і чи був позитивним, який був дизайн

Перші нарощені нігті були саме акрилові. Та і перший досвід був вдалим, бо потрапила в руки хорошого майстра, правда, через півроку дала нігтям відпочинок, а після перейшла на гелеві. Згодом повернулась до своїх, без нарощення. Просто тепер покриваю їх гель-лаком. Вже 2-3 роки не нарощую!

Салон, у який Наталя прийде обслуговуватись, має бути:

В салон ходжу за принципом - це салон в якому пацює найкращий в світі майстер! Приємно, коли в салоні затишно, це не обов'язково має бути vip)))

Улюблені процедури в салоні краси:

В салоні люблю робити манікюр ( класичну чистку), бо нігтики відразу виглядають доглянутими , і педікюр по системі компанії ОРI, придбала собі цей салоний набір і насолоджуюсь (там є все від скраба  до розслабляючої маски для ніг, пом'якшувач, крем? що живить шкіру), відчуття для ніжок після використання цієї системи ні з чим не зрівняєш.

Майстра обирає за принципом:

Секрети домашнього догляду за руками/нігтями:

Основний секрет догляду - не забувати про свої руки)! Саме шия і руки видають справжній вік жінки, тому доглядати їх треба по-особливому! Маю олійку для живлення кутикули, арсенал кремів для зими та окремо для літа. Ну і в жіночій сумочці тримаю олівчик для кутикули. В дорозі, коли є хвилинка часу, завжди ним користуюсь!

 

Відео

Glova feat Наталка Карпа - ВірнаGlova feat Наталка Карпа - Вірна
Сингл


Glova ft. Наталка Карпа - Вірна
сл. і муз. Надія Гасюк
©2011 Наталка Карпа
Design by John Beetle
продюсерський цeнтр